НАВЧАННЯ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ РИЗИКІВ ВІД ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ

Від початку повномасштабного вторгнення рф по травень 2023 року Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини було зафіксовано 24 012 жертв від вибухонебезпечних предметів тільки серед цивільного населення. Реальна ж кількість жертв, на жаль, є значно більшою і постійно зростає. Тому з метою інформування здобувачів вищої освіти щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів і формування у них навичок безпечної поведінки, 15 листопада 2023 року на факультеті технології виробництва і переробки продукції тваринництва, стандартизації та біотехнології було організовано зустріч-тренінг зі спеціалістами Асоціації саперів України Миколаївської обласної військової адміністрації.

Розпочали тренінг інструктори Максим БАКАЙ та Дарина ЛЕБІДЬ зі знайомства зі студентством та коротенької міні-гри. Далі, розповіли молоді, що на даний час Україна є країною з найбільшим забрудненням від мін та вибухонебезпечних предметів у світі, а на її розмінування потрібно багато років. У зв'язку з чим різко зросла небезпека травмування і загибелі дорослих та дітей внаслідок неправильного поводження з боєприпасами та вибухонебезпечними предметами, що залишилися на територіях проведення бойових дій, після численних обстрілів та які страшні «подарунки» від жорстокого і підступного ворога залишаються на деокупованих містах та селах.

Протягом навчання молодь ознайомилася з видами вибухонебезпечних предметів, небезпечними територіями та їх ознаками, предметами які найчастіше мінують росіяни, з правилами безпечної поведінки та послідовністю дій в умовах наявності мін та ВНП, також навчилися  надавати першу домедичну допомогу людині, яка опинилася в зоні вибухонебезпечних предметів.

Під час зустрічі студенти проявляли жвавий інтерес, активно залучалися до співбесіди та з великим задоволенням брали участь у змодельованих ситуаціях під час навчання з поводження з вибухонебезпечними предметами. 

Висловлюємо слова щирої подяки раднику І заступника з питань протимінної діяльності Миколаївської ОДА, Асоціації саперів України Реутенко О.О. та безпосередньо інструкторам  Бакай М. та Лебідь Д. за   змістовну, вельми актуальну та корисну зустріч, бажаємо міцного здоров'я, професійного зростання та довгих років в мирній Україні! Разом до Перемоги!!!
Заступник декана з ВР, доцент Олена КАРАТЄЄВА

факультет ТВППТСБ,виховна робота

Дописати коментар

[disqus][facebook]

MKRdezign

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *

На платформі Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget