23 вересня відбувся вебінар, який було організовано ДП «МИКОЛАЇВСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» за участю представників бізнесу, декана факультету ТВППТСБ Михайла Гиля, науково-педагогічних працівників кафедри птахівництва, якості та безпечності продукції Миколаївського національного аграрного університету та студентів-метрологів. Упродовж онлайн-зустрічі було розглянуто такі питання:
- зміни у Законі України «Про метрологію та метрологічну діяльність», які набрали чинності з 03 липня 2020 року;
- специфіка Миколаївського регіону. Практичні питання, які виникають при здійсненні діяльності з надання метрологічних послуг, а саме: повірка, калібрування резервуарів та ємностей; повірка, калібрування засобів вимірювальної техніки за видом вимірювання L – довжина;
- організація контролю вихідних параметрів медичного обладнання;
- надання юридичної допомоги з питань метрологічного забезпечення.
Зі вступним словом виступила директорка ДП «Миколаївстандартметрологія» Ірина Романенко, яка розгорнуто презентувала досягнення ДП «Миколаївстандартметрологія», які 1 грудня 2020 р. відзначатимуть свою сторічну діяльність у сфері забезпечення єдності вимірювань у Миколаївській області та захисту громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi08R7DoMO9aX25NlxV1Iyiu-2wiIbELA-lUgKbVfZVeUk3OhhHQVFFvRCXn-1SzlU_6uj6l7pMWcjZcIKw198PEgTjAP8_36vagWFhHZ2ubVEIpUsgj9KB2Zwd52dKKFU2_X-hLNX6yMma/s320/%25D1%2584%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25BE+2.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiH6UAWp4dtN5qaTA0FnVzAFfW-eQhR-TcOtk1ypyu__jdqat2CAcbo5Y1UqTs-m3Cw9brL_T3-1jeIgqNjuKKSEac4yjeniPHhfFvy1LNACzLVD1-1CoS0yk28_zES30eX2o0-lMsAOp1s/s320/%25D1%2584%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25BE+7.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiiMJCSSNPR5-32aO-lSpDec3dgPtivC63ZFBMS2p5stc-1-BsOpdrulKUAlzPRwz_ITlk167CVtsSSrM9BZ11-H6gM-27NmaMkQS8P7ZHVJXKRbTNS2KodZCvgk5Y3AoQ4Ai4ShzNiiCI6/s320/%25D1%2584%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25BE+4.png)
Спікери вебінару – спеціалісти ДП «Миколаївстандартметрологія»: Юрій Шевцов – заступник директора з метрології, Володимир Болодурін – начальник метрологічного центру, Галина Човганська – начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення геометричних, механічних вимірювань, вимірювань рівня та об’єму речовин, Світлана Шустак – заступник начальника науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань, Богдан Михалишин – кандидат технічних наук, начальник метрологічної лабораторії науково-технічного відділу метрологічного забезпечення електричних, магнітних, радіотехнічних вимірювань та іонізуючих випромінювань.
Питання, які було представлено на вебінарі, сприяли плідному обговоренню та жвавій дискусії представниками різних сфер діяльності. Особливо важливими у сучасній епідеміологічній ситуації є проблеми повірки медичного обладнання, які щоденно мають бути використані фахівцями медичної галузі.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhFeUc-au0N_COHXvV7TE4eFFjkfedUpx9ttCFSe_bzF4yl5rB2W9znHdu1_geTCe846-J8mlWrqd1caWkMzCAWLX_dTpAIr78FNuaQEdLPOb14Gzc08-dVkdqI0JoZWwzVjj0Ppo4NhIVk/s320/%25D1%2584%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25BE+6.jpg)
Забезпечення метрологічної діяльності на високому рівні неможливо без підготовки фахівців відповідного рівня. Під час онлайн-зустрічі учасники вебінару із цікавістю вислухали виступ декана факультету ТВППТСБ Миколаївського НАУ Михайла Гиля, який подякував спеціалістам ДП «Миколаївстандартметрологія» за плідну співпрацю із факультетом та запросив бізнес-структури України більш широко використовувати платформу Миколаївського НАУ для вирішення спільних програм і проєктів.
Вебінар сприяв одержанню корисної інформації щодо впливу змін законодавства у сфері метрології і особливостей ведення метрологічної діяльності підприємств.
Кафедра птахівництва, якості та безпечності продукції