Проведення МНАУ міжнародного форуму 26.05.2022 року «Інноваційно-інвестиційний розвиток аграрного сектору – запорука продовольчої безпеки країни» викликало неабиякий інтерес серед науковців не тільки України, а і всього Світу. Дійсно проблеми продовольчої небезпеки нагальна для України в умовах війни, нагальна для Світу в умовах продовольчої кризи, яка виникла в результаті російсько-української війни.
Серед доповідей іноземних вчених слід зазначити виступ видатного молдовського вченого, директора Державного науково-дослідного інституту польових культур «Селекція» (Республіка Молдова) професора Бориса Бойнчан. Виступ був присвячений проблемі генетично модифікованих організмів (ГМО).
Професор Бойнчан у виступі заявив, що переваги ГМО, які заявлені трансконтинентальними компаніями (вища врожайність; краща адаптація до кліматичних змін; менше споживання пестицидів тощо) не виправдовуються на практиці. ГМО-культури виявилися більш токсичними та алергенними для організму людини у порівнянні з натуральними культурами; більш вразливий до економічних криз та глобального потепління; менш корисними для біорізноманіття як на поверхні, так і всередині ґрунту та непридатними для забезпечення продовольчої безпеки та зниження рівня бідності тощо. Селекція сільськогосподарських культур за допомогою класичних методів має більше переваг у підтримці біорізноманіття та потенціалу врожайності, ніж трансгенні методи. Фундаментальним рішенням для переходу до більш сталого сільського господарства є структурні зміни для всієї екосистеми на рівні ландшафту, включаючи стійке та стійке управління ґрунтами, здатне надавати екосистемні та соціальні послуги.
Дописати коментар
Click to see the code!
To insert emoticon you must added at least one space before the code.