Здобувачка вищої освіти інженерно-енергетичного факультету спеціальності 141 «Електроенергетики, електротехніки та електромеханіки» Ганна Біліченко розповіла про місто Вроцлав, у якому знаходиться за програмою Erusmus+.
Ринкова площа, а також будівля Ратуші, розташована безпосередньо на ній – це один з найбільших зразків масштабної архітектури Західної Європи. Торгівля, польська народна кухня, розважальна музика та дзвін – це серце Вроцлава. Звідси і почалася моя екскурсія містом. Також велика кількість маленьких, але не менш красивих пам'яток супроводжує людей на території всього міста – Вроцлавські гноми. Ці химерні, маленькі скульптури, певною мірою, є символом міста. Історія створення цих істот є простою: польська антикомуністична підпільна група, яка свого часу діяла у Вроцлаві, зображала на своєму гербі гнома. Так, коли у 2001 році розпочався монтаж першого гнома, споруда сподобалася не лише гостям та мешканцям міста, а й представникам влади. Протягом наступних двадцяти років і досі у Вроцлаві продовжують встановлювати фігурки гномів, які так органічно вписуються до міської архітектури.
«Зала Століття» – це легендарна бетонна споруда. Яка є найяскравішим показником розвитку будівельної науки на початку 20 століття. 2006 рік став унікальним для зали, оскільки рішенням уряду його було внесено до Списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. А Музичний фонтан, який знаходиться поряд, по праву носить титул найбільшого в країні, вражає своїми масштабом і протяжністю.
Скульптурна група "Перехід 1977-2005". Після огляду Зали Століття та фонтану питання про те, що подивитися у Вроцлаві за 1 день ще є актуальним. Тому на черзі наступна визначна пам'ятка. Любителі історії будуть вражені глибиною трагізму цієї інсталяції. Декілька одягнених у чорне людей, поступово «йдуть» під землю, щоб з іншого боку вулиці, відродитися і вийти назовні. Ця пам'ятка символізує трагічні події польської історії, коли після запровадження воєнного стану почалися масові репресії проти представників місцевого Опору. Скульптура символізує відродження польської нації.
Дописати коментар
Click to see the code!
To insert emoticon you must added at least one space before the code.