30-річчя німецько-української науково-технічної співпраці

Інвестувати в Україну — це означає інвестувати 

в майбутнього члена Європейського Союзу. 

Олаф ШОЛЬЦ

У листопаді 2023 року в м. Берлін було проведено заходи з нагоди 30-річчя німецько-української науково-технічної співпраці, які організували Федеральне Міністерство освіти та досліджень Німеччини спільно з Міністерством освіти і науки України. До складу української делегації входили ректори провідних українських університетів, президент Національної академії наук України Анатолій Загородній, відомі вчені, дослідники. Для участі також були запрошені керівники наукових парків Київського університету імені Тараса Шевченка та Миколаївського національного аграрного університету Сергій Лущик та Микола Карпенко. Очолював делегацію Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Автор фото - Bundesministerium für Bildung und Forschung

Фінансування наукових досліджень, підтримка українських вчених, поглиблення довгострокової співпраці, стипендії та гранти – основні теми перемовин з німецькими компаніями.

Під час конференції у Міністерстві освіти та досліджень Німеччини, зустрічей і дискусій у Лізі університетів м. Берлін, Фондах Олександра фон Гумбольдта та Товариства Макса Планка, низці провідних німецьких університетів постійно звучала одноголосна підтримка української наукової та освітньої діяльності у сфері розвитку та реорганізації української науково-дослідницької спільноти.

Учасники зустрічі наголошували на історичній можливості встановлення тривалих зв’язків, започаткування довгострокової співпраці, тіснішому зв’язку української науки з міжнародною дослідницькою спільнотою. Було звернено увагу на навчанні і стажуванні українських студентів, аспірантів у німецьких інститутах і університетах, що сприятиме відновленню та довгостроковому зміцненню дослідницького середовища в Україні та стане ключовим чинником відновлення економіки України.


Важливо, що українські університети започаткували плідну співпрацю з 178 німецькими освітніми установами, зокрема і Миколаївський національний аграрний університет з Університетом прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (м. Тріздорф, Німеччина).

За результатами спілкування Міністри Оксен Лісовий та Беттіна Штарк-Ватцінгер підписали Декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері науки, технологій та інновацій, якою передбачається розширення україно-німецької науково-технічної співпраці, укладення відповідної міжурядової  угоди, що сприятиме активізації та поглибленню спільних досліджень, продовжить довгострокову науково-технічну співпрацю, слугуватиме глобально інтегрованій науковій системі, в якій наука і освіта відіграватиме вирішальну роль у побудові демократичного суспільства в Україні. 

За підтримки німецької сторони прийнято рішення про проведення наступного року міжнародної конференції з питань відновлення України.

Безперечно, що проведені заходи, подальша науково-технічна співпраця відіграватиме вирішальну роль у становленні нової України, побудові демократичного суспільства й підвищенню його добробуту.

Дописати коментар

[disqus][facebook]

MKRdezign

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *

На платформі Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget