Дофамін є надзвичайно важливим нейромедіатором, нейромодулятором та гормоном, який в організмі людини виконує ряд функцій, зокрема: відповідає за мотивацію, пам’ять, увагу і навіть контроль рухів тіла, передає емоційну реакцію та формує відчуття задоволення. Але в той же час сучасний світ з його нескінченною кількістю доступних розваг та «дешевих» джерел задоволень, які постійно стимулюють викид дофаміну, ігноруючи при цьому істинні потреби, стає причиною значних відхилень і проблем фізіологічного та психологічного характеру.
28 березня 2024 року, асистентом Вадимом Посухіним, для здобувачів вищої освіти групи БТМ1/1 проведено кураторську годину на тему: «Дофамінова яма – головний ворог сучасної людини». У процесі розповіді присутніх студентів було ознайомлено з такими питаннями:
- Вплив дофаміну на організм: як працює і як цим керувати?
- Що таке дофамінова яма, та який вихід з неї?
- Роботи Джеймса Олдсона та Пітера Мілнера з вивчення «центру задоволення» в головному мозку.
- Дослідження поведінки мишей, що проводились в ящику Скінерра;
- Історія Майкла Керрола, який за 10 років опустився від мільйонера до жебрака.
- Історія Науру – острівної держави, що загинула від власної жадоби.
- Роботи доктора Камерона Сепаха, присвячені «дофаміновому детоксу».
Бути вмотивованим, впевненим в собі і спраглим до підкорення нових вершин беззаперечно є прекрасним відчуттям. Тому інформація, що дає можливість більш детально зрозуміти як працює наш розум, щоб зорієнтувати його виключно на успіх по праву є безцінною.
Куратор групи БТМ 1/1, асистент кафедри біотехнології
та біоінженерії Вадим ПОСУХІН
Дописати коментар