Засідання гуртка "Краяни"

До Дня української писемності та мови члени гуртка "Краяни" досліджували цікаву та таємничу тему. Здобувачі вищої освіти зробили спробу відповісти на досі відкрите питання щодо походження Тараса Шевченка. 
Офіціальна версія, що панувала в радянські часи, безапеляційно стверджувала про кріпацьке походження Шевченка. Між тим вже перша біографія поета, що побачила світ наприкінці 19 ст. відсилає нас до роду дрібних шляхтичів Грушівських. Через участь у гайдамацькому русі, вони змінили прізвище та місце проживання. Існує і така версія, що взагалі перевертає уявлення про походження Тараса Шевченка. І ця версія виглядає цілком слушною, якщо взяти до уваги той факт, що за викуп із кріпацтва кругленьку суму заплатила царська родина. Питання, чого б це імператор сплачував гроші за якогось кріпака. Кріпаків мільйони, талановитих серед них тисячі. Чому саме Шевченка ще малим забрали у панський палац, віддали до школи, а потім взагалі перенесли до Петербургу, купили нерухомість, взяли на утримання та влаштували в академію мистецтв. Все це дивовижно, але цілком слушно, якщо розглянути версію походження від великого князя Костянтина. Він був поціновувачем жіночої краси і мав прихильність до простих за походженням, але красивих зовні жінок. Діти від цих зв'язків завжди отримували підтримку від царської родини. Це була норма того часу. Ми знаємо про численні історії з байстрюками від сановних вельмож, якими вони опікувалися. 
Таким чином, життєдіяльність Тараса Шевченка не втратила своєї актуальності, а питання про походження досі залишається відкритим.



Дописати коментар

[disqus][facebook]

MKRdezign

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *

На платформі Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget