Набуття практичних результатів навчання в умовах безпосереднього виробництва є важливою складовою освітнього процесу у підготовці будь-якого фахівця, оскільки тільки за таких умов можливі практикоорієнтовані підходи до навчання.
04 листопада 2024 року, для здобувачів вищої освіти освітньої спеціальності 162-«Біотехнології та біоінженерія», завідувачем кафедри біотехнології та біоінженерії було організовано та проведено лабораторно-практичні заняття в умовах виробництва інженерно-технологічного інституту «Біотехніка» Національної академії аграрних наук України з дисциплін: «Загальна біотехнологія» та «Загальна та молекулярна генетика» для ІІ курсу, з дисциплін «Автоматизація та управління біотехнологічним виробництвом» та «Технологія переробки побутових відходів та відходів сільського господарства» для ІV курсі та з дисциплін «Молекулярна біотехнологія» та «Культивування клітинних культур» для магістрів І та ІІ курсів.
Студентство мало змогу ознайомитися з розробленими ІТІ «Біотехніка» технологіями виробництва, обладнанням для організації виробництва біопрепаратів. Крім того здобувачі мали змогу вивчити методики підтримки технологічних показників біотехнологічних виробництв. Під час заняття студенти вивчили перелік мікробіологічних та біологічних препаратів із високою якістю, виробником яких є інженерно-технологічний інститут «Біотехніка». Ознайомилися з технологіями переробки побутових відходів за допомогою чорних каліфорнійських мух – Hermetia illucens.
У науково-дослідному відділі промислової мікробіології студенти особисто проводили фарбування та мікроскопію зразків вирощених культур комплексних біопрепаратів та визначали взаємодію різних штамів мікроорганізмів між собою. Гордістю даного відділу є створений музей мікроорганізмів, колекція яких налічує більше 150 штамів, які регулярно пересіваються та оновлюються. За що 4 листопада 2022 року науково-дослідний відділ промислової мікробіології інженерно-технологічного інституту «Біотехніка» Національної академії аграрних наук України отримав державну відзнаку, яка засвідчує, що даний відділ внесено до Державного реєстру наукових об'єктів, що становлять Національне надбання.
Висловлюємо щиру подяку співробітникам та керівництву ІТІ «Біотехніка», в особі Владислава Петровича Ярошевського, за надану можливість проведення занять в умовах підприємства, цікаві лекції, та змістовні практичні заняття!! Миру, злагоди, сімейного затишку, добробуту та процвітання!
В.о. завідувача кафедри БТтаБ Олена КАРАТЄЄВА
Дописати коментар