Самоактуалізація, самореалізація й самоствердження особистості відбувається протягом усього життя. Важливим шляхом їх здійснення є самовиховання.
Головною метою самовиховання на сучасному етапі є досягнення вихованцем згоди із самим собою, пошуку сенсу життя, самоактуалізація та самореалізація потенційних можливостей та активне самоствердження у суспільному житті.
Досвід навчально-виховної діяльності Миколаївського національного аграрного університету переконує, що ефективно вирішувати питання підготовки майбутніх фахівців можна лише за активної участі в цьому процесі студентів, тобто йдеться про їх самовдосконалення.
Професійне самовдосконалення здобувачів вищої освіти – свідомий, цілеспрямований процес підвищення рівня їх власної професійної компетенції та розвитку професійно значущих якостей відповідно до соціальних вимог, умов професійної діяльності та власної програми розвитку.
5 жовтня 2023 року для студентів групи БТ 2/1 було проведено кураторську годину «Роль самовиховання в професійному формуванні особистості студента». Під час заходу майбутні біотехнологи ознайомилися з тим, що лише їх критична самооцінка сприяє самовихованню шляхом постановки конкретної мети, завдань, розв'язання яких підносить суб'єкта на новий рівень активності, самореалізації. Самовиховання відбувається в тому разі, якщо навчально-професійна діяльність набуває особистісну значущість, життєвий сенс. Лише при таких умовах намагання успішно оволодіти професією викличе активність у зростанні себе як особистості.
Таким чином, успішність професіоналізації студента залежить від їх власної активності, від наявності відповідних мотивів (бажання, потреба реалізувати свій внутрішній потенціал в оволодінні професією; потреба реалізувати свої життєві цінності відповідно до цілей професійної діяльності).
Куратор групи БТ 2/1, асистент кафедри біотехнології та біоінженерії Ірина ЛЮТА
Дописати коментар