Деградація ґрунтів і виклики, що постають внаслідок цього

Деградація ґрунтів вважається одним з глобальних викликів для людства. Європейська комісія оцінила збитки від усіх видів деградації ґрунтів в країнах ЄС понад 50 млрд  євро на рік і в межах 100 років вони незворотні. За оцінками наших науковців збитки від ерозії, дегуміфікації, забруднення, підкислення тощо в Україні складають понад 5 млрд доларів на рік. Тому ознайомлення широкого загалу щодо стану та проблем з цього питання не тільки науковців, але і пересічного громадянина сьогодні є актуальним. Це завдання міжнародного масштабу. 

11  квітня 2023 року завідувачем кафедри ґрунтознавства та агрохімії  професором Чорним С. Г. було організовано відкриту лекцію з дисципліни «Ґрунтознавство з основами геології», на яку було запрошено національного експерта з програм ФАО в Україні щодо моніторингу нейтрального рівня деградації земель Дмитрука Ю. М. Тема лекції «Деградація ґрунтів (земель) і виклики, що постають внаслідок цього».

У заході взяли участь декан факультету агротехнологій Дробітько А. В., науково-педагогічні працівники кафедри рослинництва та садово-паркового господарства (Панфілова А. В., Хоненко Л. Г., Коваленко О. А.), завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Гамаюнова В. В., завідувач кафедра біотехнології та біоінженерії Луговий С. І., а також здобувачі вищої освіти 4 курсу факультету агротехнологій та ТВППТСБ. 

Під час лекції Дмитрук Ю. М. ознайомив учасників заходу з результатами моніторингових досліджень Європейської комісії щодо стану деградація ґрунтів і проблем, що постають перед світовою спільнотою у зв’язку з цим. Вчений зазначив, що важливим завданням з охорони ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення є досягнення нейтрального рівня деградації земель.

Участь у таких заходах підвищує мотивацію студентів до якісного вивчення навчальних дисциплін агрономічного напрямку, зокрема «Рослинництво», «Технічні культури», «Проєктування технологічних процесів в рослинництві» «Агротехнічні аспекти вермикультивування», «Біологічні методи захисту агроекосистем» тощо. 

Щиро дякуємо організаторам за цікаву і змістовну інформацію!






Дописати коментар

[disqus][facebook]

MKRdezign

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *

На платформі Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget