Scopus є найбільшою в світі, єдиною реферативною базою даних і наукометричною платформою, що забезпечує облік публікацій науковців і установ, у яких вони працюють, проводить моніторинг рівня їх цитованості, щорічно проводить аналіз усіх періодичних видань, що індексуються. Знання усіх організаційних питань із публікування для наукового працівника є значним моментом для успішного висвітлення власних здобутків.
25 квітня 2023 року асистент кафедри ветеринарної медицини та гігієни Вадим Посухін взяв участь в онлайн-вебінарі, присвяченому тематиці: «Чим відрізняється фахова стаття категорії «Б» від наукової статті Scopus/ Webofscience», який організований провідною міжнародною консалтинговою компанією «Академія статей». Упродовж заходу лектором було надано вичерпні відповіді на такі запитання:
- Наукова стаття, яка вона? Головні дилеми опублікування вченими робіт у виданнях, які включені до міжнародних науковометричних баз Scopus/ Webofscience.
- Якою має бути назва та що має містити наукова стаття для успішної публікації?
- Як виглядає назва успішних публікацій з високим рейтингом?
- Чому анотація має приваблювати читачів і бути короткою?
- Що важливо знати при визначенні ключових слів?
- Чому висновки мають відповідати всім стандартам?
Отримані упродовж заходу знання є надзвичайно важливим елементом як для особистої творчої діяльності дослідника, так і мають значний вплив на освітній процес у цілому, оскільки бібліометричні дані зі Scopus використовують для складання рейтингів закладів вищої освіти та роблять їх конкурентоспроможними не тільки на державному, а й на міжнародному рівнях.
Асистент кафедри ветеринарної медицини та гігієни
Вадим ПОСУХІН
Дописати коментар