ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНОМУ ЦЕНТРІ МИКОЛАЇВСЬКОГО НАУ

Вимоги розвитку майбутнього спеціаліста творчого, ініціативного це  організаторські навички і вміння спрямовувати діяльність свого підрозділу на вдосконалення технологічного процесу шляхом запровадження у практику нових досягнень наукової і технічної думки. Неодмінною умовою виконання цієї вимоги є широке залучення студентів закладів вищої освіти до науково-дослідної роботи, безпосереднє включення їх до сфери наукового життя.

12 жовтня 2023 року відбулося виїзне засідання наукового гуртка «Гігієна і санітарія» кафедри ветеринарної медицини та гігієни в умовах Навчально-практичного центру Миколаївського НАУ. За планом наукового гуртка проведені дослідження  за темами: «Гігієна приміщень», «Санітарно-гігієнічна оцінка води». Члени гуртка виконували дослідження, зокрема: визначення площі підлоги на одну тварину у свинарнику-відгодівельнику, світлового коефіцієнта природної освітленості, оцінювали зразки питної води (якою напувають свиней на відгодівлі) за фізичними показниками, порівнюючи результати із нормативними даними. Результати науково-дослідної роботи будуть представлені на лабораторно-практичних заняттях із дисципліни «Гігієна тварин», «Гігієна тварин та ветсанітарія». Як свідчить практика, залучення до наукової роботи студентів із дисципліни, яку вони вивчають, стимулює їх до її кращого опанування. Причому науково-дослідна діяльність є органічною частиною і обов’язковою умовою успішної роботи закладів вищої освіти. Студенти не лише отримують найновітнішу наукову практичну інформацію від викладачів на лекційних, лабораторно-практичних заняттях і виробничих практиках (особливо старшокурсники), а й особисто беруть участь у наукових дослідженнях.

Таким чином, підвищення ефективності науково-дослідних робіт, залучення студентів до їх виконання підвищують і якість підготовки спеціалістів вищої кваліфікації.

Доцент Бондар А.О. (виконавець ініціативної наукової роботи «Санітарно-гігієнічна оцінка утримання тварин» в умовах Навчально-практичного центрі Миколаївського НАУ) провела навчання спеціалістів господарства з питань особистої гігієни робітників господарства.




Доцент кафедри ветеринарної медицини  Алла БОНДАР

факультет ТВППТСБ,кафедра ветеринарної медицини та гігієни

Дописати коментар

[disqus][facebook]

MKRdezign

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *

На платформі Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget