У навколишньому світі такі поняття як «егоцентризм», «нігілізм» та «соціальна агресія» набирають все більш стрімкого поширення. Життя виключно в ім’я гедонізму, утилітаризму чи перфекціонізму стали абсолютною нормою для сучасної людини. Саме в таких скрутних умовах суспільство все частіше звертає увагу на альтруїзм – соціальний феномен, що будується на усвідомленому, активному, безкорисливому піклуванні про оточуючих.
29 листопада 2023 року, асистеном Вадимом Посухіним для здобувачів вищої освіти групи ВМ 1/1 проведено кураторську годину на тему: «Альтруїзм – головна якість справжньої людини». У процесі змістовної бесіди, присутні студенти ознайомилися із сутністю та значенням поняття альтруїзму з психологічної та біологічної точки зору, а також з реальними історичними персонажами, що все своє життя вибудували в тісній кореляції зі служінням людству, серед яких:
- Джонас Солк та Альберт Брюс Сабін – творці перших протиполіомієлітних вакцин, котрі вирішили не патентувати вакцину і витягувати з неї якусь прибуток, щоб максимізувати її глобальне розповсюдження та як наслідок врятували мільйони життів;
- Тома Ізідор Ноель Санкара – буркінійський політичний, державний та військовий діяч, який за свою переконаність, діяльність та аскетизм був прозваним «Найчеснішим президентом».
- Іван Фернандес Анайя – атлет, що назавжди вписав своє ім’я в історію спорту за гідний вчинок, що здивував увесь світ;
- Януш Корчак – польський педагог, письменник та лікар, який добровільно залишився зі своїми вихованцями та відмовився від запропонованої в останню хвилину свободи і вважав за краще залишитися з дітьми, та прийняв разом з ними смерть у газовій камері.
Наше майбутнє в наших руках і те, яким буде завтрашній день, залежить від самої людини, саме тому висвітлення питань екзистенційного спрямування, як і раніше залишаються актуальними та послугують гарним орієнтиром для розвитку майбутнього соціуму.
Асистент кафедри ветеринарної медицини та гігієни Вадим ПОСУХІН
Дописати коментар