Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів

Минулого тижня відбувся День запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Науково-педагогічні працівники кафедри методики професійного навчання обговорювали під час навчального процесу зі здобувачами вищої освіти актуальні питання цього напрямку.

У листопаді 2001 року Генеральна Асамблея оголосила 6 листопада кожного року Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфлікті.

Людство завжди рахувало військові втрати за кількістю вбитих і поранених солдатів і мирних жителів, зруйнованих міст та інфраструктури, а навколишнє середовище залишалася тихою і непомітною жертвою війни. Для перемоги у війні засипалися колодязі, спалювалися посіви, вирубувалися ліси, знищувалися угіддя і вирізував худобу.

Крім того, Програма ООН з навколишнього середовища виявила, що за останні 60 років, принаймні 40 відсотків усіх внутрішніх конфліктів були пов'язані з експлуатацією природних ресурсів, зокрема цінних ресурсів, таких як деревина, алмази, золото і нафта, або дефіцитних ресурсів, таких як родючі землі і вода. Було також встановлено, що конфлікти, пов'язані з природними ресурсами, відбуваються удвічі частіше за інші схильні до рецидиву.

ООН надає великого значення тому, щоб діяльність у сфері охорони навколишнього середовища ставала частиною зусиль із запобігання конфліктам, стратегій з миробудівництва та підтримання миру, адже не може бути міцного і стійкого миру там, де природні ресурси, що забезпечують належний життєвий рівень і адекватне функціонування екосистем, пошкоджені або зруйновані.

Більшість здобувачів вищої освіти МНАУ дійшли згоди, що сторони, які беруть участь в бойових діях, несуть відповідальність за дотримання міжнародних норм і угод, таких, як Женевські конвенції, які регулюють ведення військових дій. Деякі з таких норм, як, наприклад, заборона навмисного знищення сільськогосподарських угідь.

Однак в цілому екологічні наслідки війни ігноруються сучасними законами. Настав час, для того щоб ми переглянули міжнародні угоди, що стосуються воєн і збройних конфліктів, як таких, що вчиняють як навмисне, так і ненавмисне заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу.

Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!

 

інженерно-енергетичний факультет,кафедра методики професійного навчання

Дописати коментар

[disqus][facebook]

MKRdezign

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *

На платформі Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget