Колектив факультету агротехнологій привітав Кульїну Світлану Юріївну з закінченням трудової діяльності у МНАУ.
Завершена професійна подорож і тепер відкривається нова книга життя. Від щирого серця бажаємо здоров`я, натхнення радіти кожному дню, насолоджуватись життю. Нехай цей розділ життя буде наповнений враженнями, найкращими сторінками щастя. Це час для самопізнання, відпочинку та теплих спогадів. Від щирого серця дякуємо вам за працю та досвід.!
26 червня кафедра грунтознавства та агрохімії приймала участь у науково-практичному семінарі. Підчас семінару було розглянуто ряд питань щодо біоколоїдних підходів до здоров`я грунтів як сучасної реалізації грунтів. Детально було висвітлено моніторинг грунтів та води. А також дуже важлива доповідь була щодо токсичності донних відкладень та зависей при формуванні якості грунтів на осушених територіях.
Концентрація забруднюючих речовин які чинять токсичну дію на екологічний стан країни є важливе питання сьогодення.
Після успішного захисту кваліфікаційної роботи здобувачкою вищої освіти факультету ТВППТСБ ступеня вищої освіти «Бакалавр» спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерії» Анастасією ЛОВИНСЬКОЮ (керівник роботи: доцент кафедри біотехнології та біоінженерії Євген Володимирович БАРКАРЬ) приємною новиною для кафедри біотехнології та біоінженерії та факультету ТВППТСБ стало отримання листа-подяки від підприємства Medtronic Sofamor Danek Deggendorf GmbH (Німеччина), на базі якого Анастасія виконала кваліфікаційну роботу, а саме старшого інженерного менеджера, доктора інженерних наук, пана Ханса-Йоахіма Фрю:
«Dear Mr. Barkar!
I would like to thank you from the bottom of my heart for the intensive care and years of support for Anastasiia Lovynska!
Her very good completion of the bachelor's thesis is another indication of an exceptionally talented student - one of the best I have had the pleasure of supervising in the last 35 years. Constant striving for new knowledge through an infinite number of questions on her part, a detailed thinking rarely seen for students and a fundamental awareness of quality makes her very valuable for all of us.
I am very pleased that after the very good studies at your university, I can now enable her to start her professional life in our company - she has earned this in recent years.
Best regards and warm wishes
Hans-Joachim Frueh Dr.Ing.
Sr. Engineering Manager
Medtronic
Medtronic Sofamor Danek Deggendorf GmbH
Ulrichsberger Straße 17 | 94469 Deggendorf | Germany
«Шановний пане Баркарь!
Від щирого серця дякую за ваше піклування та підтримку Анастасії Ловинської протягом її навчання у вашому закладі!
Виняткове виконання дипломної роботи для отримання ОКР Бакалавр є ще одним доказом її надзвичайного таланту. Можу засвідчити, що Анастасія – одна з найкращих студентів, з якими я мав задоволення працювати за останні 35 років. Постійне прагнення до нових знань через нескінченну кількість запитань з її боку, увага до деталей, що нечасто зустрічається у студентів, і фундаментальне прагнення до досконалості роблять її дуже цінною для всіх нас.
Дуже приємно усвідомлювати, що саме прекрасна освіта, надана вашим університетом, дозволила Анастасії почати своє професійне життя в нашій компанії – вона заслужила це за останні роки.
З найкращими побажаннями,
д-р. Ганс-Хоакім ФРУЕ
Старший менеджер-інженер
Медтронік
Medtronic Sofamor Danek Deggendorf GmbH
вул. Ульріхсбергер, 17 | 94469 Деггендорф | Німеччина»
В.о. завідувача кафедри БТта Б О.І. Каратєєва
19 та 20 червня на кафедрі переробки продукції тваринництва та харчових технологій відбувся захист кваліфікаційних робіт студентів IV курсу вищої освіти за спеціальністю 181 «Харчові технології». Екзаменаційна комісія заслухала та оцінила доповіді всіх випускників. Більшість робіт мали наукову складову та включали практичні рекомендації для підприємств, де студенти проходили виробничу переддипломну практику.
Студенти продемонстрували високий рівень фахових знань і впевнено відповідали на запитання комісії. Презентації робіт були яскравими та доповнені зображеннями власних розробок. Усім випускникам присвоєно кваліфікацію «Бакалавр з харчових технологій».
Успіх випускників є також успіхом викладачів кафедри, адже вони вклали багато зусиль, часу та душі у підготовку студентів.
Кафедра ППТ та ХТ вітає своїх випускників-бакалаврів і запрошує їх продовжити навчання на магістерському рівні за спеціальністю 181 «Харчові технології».
18 червня 2024 р. на факультеті ТВППТСБ відбулося засідання Державної екзаменаційної комісії із захисту кваліфікаційних робіт освітньої спеціальності 162-«Біотехнології та біоінженерія» ступеня вищої освіти «Бакалавр». Головою екзаменаційної комісії було призначено кандидата сільськогосподарських наук, професора, декана факультету біотехнологій
Державного біотехнологічного університету м. Харків Олену Валентинівну Щербак.
Тематика кваліфікаційних робіт відзначалася актуальністю, практичним значенням та повністю відповідала шифру спеціальності. Крім того, вперше в історії факультету, здобувачкою вищої освіти Анастасією Ловинською, під керівництвом доцента Євгена Володимировича Баркаря, було підготовлено кваліфікаційну роботу на базі підприємства Medtronic Sofamor Danek Deggendorf (Німеччина) англійською мовою, презентація якої та дискусія на засідання Державної екзаменаційної комісії відбувалися теж іноземною мовою. Здобувачі під час захисту продемонстрували високий рівень володіння фаховими компетенціями та практичними навичками в галузі біотехнології. Відповіді студентів на запитання від членів екзаменаційної комісії під час дискусії були логічними, аргументованими та професійними.
Співробітники кафедри біотехнології та біоінженерії щиро вітають випускників освітньої спеціальності 162-«Біотехнології та біоінженерія» з успішним захистом кваліфікаційних робіт та присвоєнням ступеня вищої освіти «Бакалавр з біотехнології та біоінженерії»
Бажаємо випускникам міцного здоров'я, наснаги, успішно скласти вступні випробування та вступити на наступний рівень «Магістра» в кращих традиціях єдиної родини Миколаївського національного аграрного університету! Разом до Перемоги!
В.о. завідувача кафедри БТтаБ О.І. Каратєєва
17 червня 2024 року в Миколаївському НАУ був останній день здачі атестаційного екзамену з отримання звання освітньо - кваліфікаційного рівня бакалавр з агрономії. Куратор групи А 4/4 доцент Валентина Федорчук привітала здобувачів вищої освіти з успішною здачею державного екзамену.
Вона відмітила, що ці чотири роки були не простими - пандемія COVID-19, а тепер і повномасштабна війна, розв’язана країною агресором, внесли в наше життя свої корективи. Але ми, викладачі МНАУ намагались зробити все, щоб передати вам необхідні знання, зробити з вас висококваліфікованих працівників, які працюватимуть на благо держави. Побажала усім щасливої долі, жити в своїй країні, миру та перемоги.
Поспілкувалась з бакалаврами про їхні плани на майбутнє. Випускники кажуть, що попри всі негаразди, їм вдалося отримати знання та навички, необхідні для професійного зростання. Подальші плани випускників - працювати за фахом, дехто збирається йти захищати Батьківщину, але більшість мають наміри продовжити навчання в магістратурі.
Метою підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників Миколаївського НАУ є їх професійний розвиток відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти.
У період з 13.05.2024 р. до 17.05.2024 року в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН проходило навчання для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти Міністерства освіти і науки України за спеціальностями «Розведення та селекція тварин», «Генетика сільськогосподарських тварин», «Репродуктивна біотехнологія».
До курсів із підвищення кваліфікації за спеціальністю «Репродуктивна біотехнологія» долучилася асистентка кафедри біотехнології та біоінженерії Миколаївського НАУ Ірина ЛЮТА.
Програма проведення навчання з підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників включала широкий перелік лекцій-семінарів, які проводили провідні науковці галузі тваринництва. Упродовж обговорення тематик виникали жваві дискусії.
Після завершення курсів кожен учасник отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації.
Асистентка кафедри біотехнології та біоінженерії
Ірина ЛЮТА
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2023 р. № 1485 Миколаївський національний аграрний університет визначено базовим закладом вищої освіти для проведення Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство». Конкурс проводився за напрямками: агрономія; технологія виробництва і переробки продукції тваринництва; агроінженерія.
Перший етап Конкурсу проходив у закладах вищої освіти упродовж грудня 2023 року – березня 2024 року; другий - на базі Миколаївського національного аграрного університету упродовж квітня – червня 2024 року.
На перший тур II етапу Конкурсу було подано 354 проєкти з українських та закордонних закладів вищої освіти, у тому числі з 30 університетів таких країн як: Польща, Латвія, США, Молдова, Чехія, Словаччина, Болгарія, Грузія, Боснія і Герцоговина та ін.
На першому турі II етапу Конкурсу відбулося рецензування наукових проєктів членами журі та обговорення їх на засіданнях, які проходили 13-15 травня 2024 р. За кожним напрямком були визначені фіналісти (25% від загальної кількості учасників відповідно до рейтингу), які запрошені до участі у другому турі II етапу Конкурсу.
Упродовж 11-12 червня 2024 р. за кожним напрямком Конкурсу були проведені підсумкові науково-практичні конференції по захисту проєктів в режимі відеоконференцій з використанням платформи Zoom. За результатами захисту проєктів Журі визначило переможців Конкурсу, якими стали 168 здобувачів вищої освіти (40 – за напрямком агрономія, 29 - технологія виробництва і переробки продукції тваринництва та 99 – агроінженерія).
14 червня 2024 р. було оголошено переможців та підведено підсумки Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство.
Щиро вітаємо переможців Конкурсу і бажаємо подальших наукових здобутків під мирним небом України!