Участь викладачів інженерно-енергетичного факультету у ІV Загальнопольській науковій конференції «Відновлювальні джерела енергії – теорія і практика»
У межах Загальнопольського фестивалю екоенергетики Оплольский університет (м.Ополе, Польща) проводив ІV Загальнопольську наукову конференцію «Відновлювальні джерела енергії – теорія і практика», яка відбулася 08-14 жовтня 2018 року. На конференцію були запрошені з доповіддю науковці Миколаївського національного аграрного університету: д.е.н., проф., завідувач кафедри тракторів та сільськогосподарських машин, експлуатації і технічного сервісу В.І. Гавриш та д.т.н., проф., завідувач кафедри вищої та прикладної математики І.П. Атаманюк. Про важливість заходу свідчить той факт, що її відвідав та виступив з вітальними словами екс-президент Польщі (1995-2005 рр.) Олександр Квасьневський.
Під час доповіді, представники МНАУ змістовно презентували свій університет.
Під час проведення конференції відбулося нагородження представників бізнесу та науки з усіх куточків Польщі за досягнення у галузі зеленої енергетики. Нагороди вручав екс-президент Польщі О. Квасьневський. Слід відзначити, що він відвідував усі заходи без охорони та знаходився серед людей.
Програмою конференції було передбачено відвідування аграрного формування Grupa Butor, яке є передовим у країні. Декілька цифр про результативність його роботи: середньорічний надій на корову – 12 тис. кг молока; урожайність кукурудзи на зерно – 90 ц/га; урожайність пшениці озимої – 70 ц/га; урожайність ріпаку – 35 ц/га. Особливістю аграрного формування є комплексне використання енергетичних ресурсів. Воно має власну біогазову установку, яка інтегрована з власним заводом із виробництва етанолу. Біогазова установка використовує в якості субстрату відходи тваринництва та рослинництва. Отримані в когенераційній установці електрична та теплова енергія використовуються для забезпечення власних потреб, у тому числі для виробництва спирту. Відходи виробництва спирту (DDGS) використовують для годівлі ВРХ.
Слід підкреслити, що Grupa Butor реалізує не сировину, а переважно перероблену продукцію, що дозволяє забезпечити високі економічні показники господарської діяльності. Цей досвід може буди корисним для українських товаровиробників. Слід зазначити, що участь науковців МНАУ у конференції у Польщі відбулася у межах договору про співпрацю між МНАУ та Опольським університетом. Дякуємо за сприяння міжнародній діяльності ректору МНАУ акад. В.С. Шебаніну та координатора проекту від польської сторони проф. А. Калініченко.
Дописати коментар
Click to see the code!
To insert emoticon you must added at least one space before the code.