25.10.2021 р. на факультеті ТВППТСБ відбулося засідання вченої ради в режимі відеоконференції. На засіданні було розглянуто низку актуальних питань. Так, про організацію і проведення комплексних технологічних (виробничих, переддипломних) практик студентами факультету, їх відповідність вимогам галузевих стандартів, стан використання НДВ ферм ННПЦ університету у програмах виробничих практик доповідали голова НМК факультету та завідувачі кафедр.
Також завідувачі випускових кафедр звітували про стан роботи з підготовки здобувачів вищої освіти денної та заочної форми навчання до кваліфікаційного оцінювання Екзаменаційною комісією.
Щодо підвищення кваліфікації і стажування, академічної мобільності НПП кафедр факультету доповідав заступник декана з навчальної роботи доцент Р.О. Трибрат.
Члени вченої ради розглянули також низку поточних питань, з-поміж яких: звітування аспірантів факультету щодо освітньо-наукової діяльності за звітний рік.
Секретар вченої ради факультету,
доцент О.І. Каратєєва
Викладачі кафедри публічного управління та адміністрування і міжнародної економіки взяли участь у роботі тренінгу«Робота на зовнішніх ринках в умовах нестабільності. Нові виклики для українського бізнесу. Поради. Практика. Нові інструменти» який відбувся у форматі онлайн на платформі ZOOM. Організатор тренінгу – Запорізька торгово-промислова палата. Лектором був Микола Ларін – Голова ради Асоціації експортерів і імпортерів, експерт у галузі міжнародної торгівлі, офіційний Сертифікований тренер ICC і ICCUkraine із питань впровадження правил Інкотермс 2020 в Україні, сертифікований експерт ТПП України з питань експорту до ЄС, консультант з питань експортно-імпортних операцій, експерт в сфері міжнародної торгівлі, викладач, бізнес-медіатор.
У межах заходу викладачі кафедри дізналися про: реалії роботи на зарубіжних ринках у 2021-2022 роках; особливості роботи, що передує укладанню ЗЕД-контракту в сучасних умовах; новий Типовий контракт МТП міжнародної купівлі-продажу товарів (для виробленої продукції) 2020 року (публ. МТП № 811UK).
28.10.2021 р. в онлайн-режимі відбулася конференція-захист курсових робіт з дисципліни «Публічне управління та адміністрування» здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Магістр», які навчаються за замовленням Національного агентства України з питань державної служби.
Здобувачі вищої освіти представили свої дослідження з актуальних питань публічного управління та адміністрування, зокрема: боротьба з корупцією; формування комунікаційного стратегії розвитку громад та системи реалізації принципів прозорості та відкритості у діяльності місцевої влади; лідерства та управління персоналом в публічних органах.
Всі підняті питання жваво обговорювалися учасниками конференції.
Вітаємо здобувачів вищої освіти з успішним захистом курсових робіт!
Миколаївський національний аграрний університет обрано базовим з проведення щорічного Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.10.2021 р. № 1096).
Мета конкурсу – інтеграція України у світовий освітній простір, розширення міжнародних зв’язків, виявлення та підтримка найбільш талановитих студентів, формування творчого покоління науково активної молоді в аграрній науці, конкурентоспроможної на міжнародному ринку праці.
Співорганізаторами конкурсу є закордонні заклади вищої освіти з 8 країн (Польща, Австралія, Боснія і Герцеговина, Індія, Казахстан, Грузія, Узбекистан, Молдова).
Конкурс проводиться за напрямками:
• агрономія;
• технологія виробництва і переробки продукції тваринництва;
• агроінженерія.
Заявки на участь у ІІ етапі конкурсу – підсумковій науково-практичній конференції в онлайн-режимі приймаються до 1 квітня 2022 р. Конкурсні проєкти реєструються на сайті конкурсу у відповідному розділі певного напрямку.
Переможців ІІ етапу конкурсу буде нагороджено дипломами І – ІІІ ступенів за підписом Міністра освіти і науки України.
Оргкомітет конкурсу
Здобувачі вищої освіти Миколаївського НАУ спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» взяли участь у двотижневому освітньо-кар’єрному проєкті Marketung & Finance Game від UGEN та поповнили наукову скарбничку, здобувши перемогу!
У жовтні 2021 р. стартував цікавий освітньо-кар’єрний проєкт Marketung & Finance Game від UGEN. Компаніями-учасницями були: Unielever, Ovostar Union, Coca-Cola HBC, JTI, які пропонували свої кейси для розв’язання. За підсумками роботи проєкту кожна із компаній обрала три найкращі рішення свого кейсу. На фінальний пітчинг була запрошена і наша команда «Smart Tech» (здобувачі групи Ф4/1 Сизоненко Ю., Кугляр А., науковий керівник: д-р екон. наук, доцент Лункіна Т.І.). Наша неперевершена команда здобула перемогу і посіла І МІСЦЕ від компанії Unilever.
Позаду 1709 аплікантів, 809 учасників онлайн-активностей заходу; 6 роботодавців та низка вебінарів із корисностями від компаній.
Сизоненко Ю. та Кугляр А. пройшли тестування та отримали сертифікат від UGEN Marketung & Finance Game, що підтверджує їхні компетентності.
Вітаємо наших переможців!!! Бажаємо нових звершень та яскравих перемог!
Професор М.В. Дубініна ознайомила гостей зі спеціальностями та факультетами університету, можливостями і результатами всіх видів діяльності. Студентський президент Василенко Марина розповіла гостям про роль і здобутки студентського самоврядування у житті Університету. Випускниця МНАУ Акімова Ганна презентувала можливі напрями саморозвитку та самореалізації здобувачів під час навчання.
Зазвичай абітурієнтів цікавлять два питання – це умови проживання у гуртожитку та можливість закордонної практики, але цієї зустрічі абітурієнти мали коло запитань щодо умов вступу до університету та складання ЗНО, на які отримали вичерпні відповіді від заступника відповідального секретаря приймальної комісії Шаріної Світлани Олексіївни.
Зустріч виявилася дуже дружньою та цікавою, а також гарною можливістю спілкування та проведення профорієнтаційної роботи під час карантину, адже правильний вибір професії насамперед зумовлює моральне задоволення та позитивну самооцінку. Дівчата та хлопці, які невдовзі мають зробити свій вибір, обирайте Миколаївський національний аграрний університет! Ви не лише отримаєте якісну освіту, актуальну професію та безліч можливостей, але й через декілька років також будете із захопленням розповідати про свої щасливі студентські роки іншим абітурієнтам!
Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасної молоді. Це поширена проблема в сучасному українському суспільстві, і найгостріше вона постає в освітньому середовищі, де студент проводить більшу частину свого повсякденного життя.
На платформі Prometheus розміщено онлайн-курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти», метою якого є навчити освітян розпізнавати ситуації булінгу та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі.
Курс складається із наступних модулів:
Модуль 1. Булінг (цькування) як явище, його форми та учасники.
Модуль 2. Організація протидії та попередження булінгу (цькуванню) в закладі освіти.
Модуль 3. Діагностика булінгу (цькування) в закладі освіти.
Модуль 4. Протидія булінгу (цькуванню).
Модуль 5. Профілактика та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти.
Асистент кафедри птахівництва, якості та безпечності продукції Ірина Люта була слухачем курсу, після закінчення якого успішно склала тест та одержала сертифікат.
Кафедра птахівництва, якості та безпечності продукції
21.10.2021 р. професор кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського НАУ Михайло Федорчук взяв участь у роботі ІІІ Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Тенденції та виклики сучасної аграрної науки: теорія і практика», присвяченій 30-ій річниці Незалежності України, яка проходила на базі Національного університету біоресурсів і природокористування.
Метою конференції було підвищення ефективності та якості наукових досліджень, підтримки зв’язків у науковій галузі серед викладачів, студентів, молодих вчених аграрних ЗВО України та покращення проведення наукових досліджень, представлення, обговорення та використання результатів досліджень.
Михайло Федорчук виступив із доповіддю на тему: «Вплив змін клімату на сільське господарство України». У роботі конференції взяли участь науковці та науково-педагогічні працівники України.
Дякуємо організаторам конференції академіку НААН, доктору сільськогосподарських наук, професору, завідувачу кафедри рослинництва НУБіП С.М. Каленській за чітку організацію та перспективні напрямки роботи.