З 23 вересня до 4 жовтня 2024 року науково-педагогічний склад кафедр обліку і оподаткування та фінансів, банківської справи та страхування обліково-фінансового факультету МНАУ та здобувачі ОП «Облік і оподаткування» та ОП «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» проходили курс підвищення кваліфікації «Передача досвіду щодо планування розвитку та оновлення міст України» в Інституті передових досліджень імені Масарика Чеського технічного університету в Празі. Тривалість курсу склала 3 кредити ЄКТС.
Програма курсу була розроблена для українських студентів, науковців, а також представників місцевих і обласних органів влади та державного управління. Вона проходила в рамках проекту 24-PKVV-UM-001 «Зміцнення потенціалу та передача знань університетам для розвитку постраждалих територій України», що фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки.
Курс включав наступні лекції:
- Взаємозв'язок територій, документів, основ планування та їх зв'язок з Європейським Союзом (лекція Mgr. Луціа Добруцька, Ph.D. et Ph.D.)
- Основи участі громадськості в процесах планування (лекція doc. Ing. arch. Владіміра Шілганкова, Ph.D.)
- Стратегічний план і сучасні концепції європейського міста (лекція Mgr. Луціа Добруцька, Ph.D. et Ph.D.)
- Формулювання бачення (лекція Mgr. Луціа Добруцька, Ph.D. et Ph.D.)
- Територіальний план як інструмент управління містом (лекція doc. Ing. arch. Владіміра Шілганкова, Ph.D.)
- Формулювання та вибір стратегічних цілей розвитку (лекція Ing. Мартін Машталка, Ph.D.)
- Формування плану дій та вибір проектів і заходів (лекція doc. Ing. arch. Владіміра Шілганкова, Ph.D.)
- Досвід післявоєнного Косова (лекція запрошеного гостя – dr. Лулзім Бекірі, Університет бізнесу і технологій (м. Приштина, Косово))
- Актуальні екологічні проблеми із забрудненням в Україні (лекція запрошеного гостя – prof. RNDr. Іван Голоубек, CSc.)
- Екологічні аспекти розвитку (лекція Mgr. Міхал Пондєлічек, Ph.D.)
- Принципи формування інвестиційних проектів (лекція doc. Ing. arch. Владіміра Шілганкова, Ph.D.)
- Вибір власного проекту та порядок його формування (лекція Ing. Мартін Машталка, Ph.D.)
В рамках курсу проводилися тренінгові ігри, групова практика та кейс-стаді для закріплення лекційного матеріалу. Наприкінці навчання команди міст представили свої пропозиції щодо повоєнного відновлення міст, громад і районів, заводів, рекреаційних зон та інших об'єктів.
Ми висловлюємо подяку колегам з Чеського технічного університету в Празі за насичений, цікавий та інформативний курс. Особливу вдячність адресуємо доктору економічних наук, професору Тетяні Давидюк за організацію заходу, запрошення та синхронний переклад для української аудиторії.
Дописати коментар