Навчання молодих дослідників, ще з бакалаврської освітньої програми елементарним нормам етики наукової діяльності, розумінням проявів академічної доброчесності – не тільки норма законодавства України, але і традиції Миколаївського НАУ, зміст низки нормативних документів університету, звісно, і частина програми підготовки бакалаврів зі спеціальності «Харчові технології» за освітньою компонентною «Науково-дослідна робота студентів». А тому, враховуючи неабиякий досвід працівників Наукової бібліотеки нашого закладу в цій формі діяльності науково-педагогічних й педагогічних працівників, лекційне заняття в межах теми «Організація наукової діяльності у вищому навчальному закладі. Корупція і недоброчесність: прояви і заходи упередження» люб’язно виконала завідувачка бібліотеки – Олена ЦОКАЛО.
Студентство ознайомилося з категорійним апаратом, нормами права, пропонованими інформаційними ресурсами бібліотеки до читачачів-користувачів, прикладами визначення ознак плагіату в наукових роботах, правилами оформлення наукових статей та курсових проєктв, кваліфікаційних робіт, методикою запобігання проявів недоброчесності тощо. Також, родзинкою лекції стала вживана Оленою Олександрівною інноваційна методика в контексті форми проведення заняття – інтерактивна форма використання платформ GRAFIATI та NAVI.IN.UA під час формування розділу «Література» у власних наукових працях дослідників. Так лекційний час і минув, але дзвоника в силу захоплення й розгляду змісту теми ніхто і не помітив.
Дякуємо працівникам бібліотеки Миколаївського НАУ та Олені Олександрівні за подарований досвід і знання, приклад практичних навичок.
Проф. М.Гиль
Дописати коментар
Click to see the code!
To insert emoticon you must added at least one space before the code.