Кураторська година в Миколаївській астрономічній обсерваторії

07 жовтня 2021 року в межах кураторської години відбулася екскурсія здобувачів першого року навчання академічних груп ПУА 1/1 та МЕН 1/1 до Миколаївської астрономічної обсерваторії під керівництвом кураторів, НПП кафедри публічного управління та адміністрування і міжнародної економіки – доцента Прогонюк Л.Ю. та старшого викладача Гусенко А.А.
Керівник архіву Владлена Попова провели для запрошених екскурсію. Владлена Попова розповіла, що заклад було засновано 1821 року адміралом Олексієм Грейгом як морська обсерваторія з метою забезпечення Чорноморського флоту та навчання морських офіцерів астрономічним методам орієнтування. Вона стрімко розвивалася та впевнено завойовувала авторитет одного із найкращих закладів із вивчення космосу Східної Європи. Через 100 років – 1923 р. – там була створена служба точного часу, яка протягом 64 років залишалася провідною на континенті.
За словами краєзнавця, сьогодні  Миколаївська обсерваторія є однією із найкращих в Україні, там роблять найбільше досліджень, якщо порівнювати аналогічні заклади держави. До речі, наразі функціонує 8 обсерваторій, і Миколаївська є однією із двох, поряд із головною астрономічною обсерваторією НАНУ, що мають статус самостійних закладів. Інші відносяться до університетів.
Цікавий факт: науковці спостерігають за космічними об’єктами за допомогою 5 телескопів. І всі вони були сконструйовані співробітниками Миколаївської обсерваторії.
Заклад може вабити не тільки своїми досягненнями та науковими розробками. Як зазначає Владлена Попова, обсерваторія розташована на місці сили. Інакше, як, на думку науковця, можна пояснити те, що вона майже не зазнала впливу часу.
Ба більше, обсерваторія не постраждала від воєнних дій, які тривали в Європі у ХХ столітті. Вона навіть не припиняла свою роботу під час фашистської окупації – хоча обмежено, однак науковці продовжували там робити дослідження. Сьогодні в Миколаївській обсерваторії діють музей та бібліотека, уся література якої, звісно, присвячена космосу.
Не дивлячись на те, що це була нічна екскурсія, час пройшов непомітно, адже, по-іншому зірки та планету Сатурн студенти б не побачили.  

факультет менеджменту,кафедра публічного управління та адміністрування і міжнародної економіки

Дописати коментар

[disqus][facebook]

MKRdezign

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *

На платформі Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget